Vaše Liga | Vojtěch Hlaváček | Moje Srandy

Vaše Liga

Od Května 2017 kormidluju vývoj a zároveň i vyvíjím nový web Vaší Ligy.


 • #novySystemLigy 18.02.2021

  Došlo k přechodu do nového systému ligy. Úplně se vyházel systém sezón a předělali jsme to na klasický SAAS. Což znamená automatické měsíční předplatné. Nyní díky pandemii nic nejede a chystáme se to testovat na webu gamingliga.cz

 • #updaty 18.02.2021

  Aktualizovalo se celé API a administrace. Vyhodil jsem staré knihovny a aktualizoval nové a celkově jsem vyškrtal technologický dluh, aplikace nyní běží na Nette 3.0, má nejnovější knihovny na databázi, redis, na všechno prostě. Došlo díky tomu k výraznému zrychlení. Plus jsem toho spoustu refaktoroval a naházel do menších tříd.

 • #budoucnost 20.12.2020

  Nyní se pracuje na kompletním předělání systému ligy, z přihlašování do sezóny dojde ke klasickému členství či předplatnému. Vyberete si balíček, co vám vyhovujete a jdete hrát. A pravidelnou měsíční platbou hrajete tak dlouho dokud vás to baví a nemusíte vůbec řešit nějaký přihlašování. To je asi největší věc co se nyní chystá.

 • #spoustaNovinek 20.12.2020

  Během roku jsme zkoušeli spoustu nových věcí. Spustila se gamingliga.cz, což je liga pro hraní her FIFA a NHL, což mělo sloužit k přesunutí uživatelů během pandemie. Znamenalo to přizpůsobit některé funkce. Nasadili jsme možnost přihlášení 1+1 pro nové hráče, tudíž každý nový hráč si mohl pozvat svého kamaráda zdarma do první sezóny. Dále je nově spuštěna možnost hraní přátelských zápasů, to znamená neomezeně přáteláků v lize, kterou zrovna hraješ a jeden přátelák zdarma měsíčně pro každého kdo danou ligu nehraje. Na vyzkoušení ligy je to velká funkcionalita, včetně kompletního zadávání termínů a výsledků. Postupně tomu bude přidávána větší a větší priorita.

 • #technickyUpdate 20.12.2020

  Takový menší update po delší době. Proběhla pěkná řádka refaktoringu, většina endpointů na backend teď běží na novém API, ale už je na světě nové PHP8 což znamená aktualizaci většiny knihoven na backendu, takže tam je stále velká spousta práce. Na frontu proběhl refaktoring typu, že byla odstraněna AJAXová knihovna Nittro a nahrazena za Naja, přičemž proběhl celková refaktoring javascriptů a odstraněna velká většina inline javascriptů. Tudíž nyní již všechny běží přes Webpack a soubory se načítají přes webloader, což konečně generuje hashe k js a css souborům a dochází k automatickému přecachování v prohlížečích uživatelů. To zapříčinilo hladší běh aplikace a díky přidaným loaderům aplikace lépe komunikuje s uživateli. To k té techničtější stránce věci.

 • #feedNaMestoSportu 06.01.2020

  Konečně nám začal fungovat feed na stránce městosportu, zobrazuje články, přihlášení do sezóny, statistiky,...

 • #podakce 06.01.2020

  U akce lze nastavit hlavní akci a tím se z akce stane podakce a slouží jako doplňkové akce k větším akcím jako je lyžák, sportkemp, apod. Do akce se mohou přihlásit pouze lidé přihlášení do hlavní akce.

 • #trojiCeny 06.01.2020

  Máme spuštěnou trojí cenu asi měsíc zpátky u akcí a nově i u ligy, čím blíže k začátku akce či ligy, tím vyšší cena.

 • #novyEmailing 06.01.2020

  Byl kompletně překopán e-mailing. E-maily ohledně ligy a akcí rozházeny do více kategorií pro přesnější odhlašování z e-mailingu. Přidány nové filtry do newsletterů. Zakázáno odhlašování z e-mailů jako je nové heslo, registrační e-maily, atd. Lepší cílení a poladěný obsah ohledně e-mailů z ligy.

 • #technickeOkenko 13.09.2019

  Nasadil jsem Webpack, momentálně přes něj běží pouze nově předělané komentáře, které se již přidávají pouze JavaScriptem přes ES6. Tudíž bylo odebráno ajaxové překreslování komentářu při každém nově napsaném komentáři, ulevilo se tak databázi a web je opět o něco svižnější. Spolu s webpackem byla přidána knihovna Naja na ovládání ajaxu, přes který ty komentáře běží. Spolu s tím jsem na některých místech přidal ajaxový loader, aby uživatel věděl, že se něco děje.

 • #vytuneneDomlouvani 13.09.2019

  Spustili jsme nové domlouvání zápasů. Nově je možné domluvit více zápasů na jeden termín. Termín je nyní pouze nadhozen nějakým hráčem, že by hrát mohl. Pod ním je pak možno domluvit tolik zápasů, kolik hráči chtějí. Při přijmutí termínu zadáváte i rovnou místo a čas. Zjednoduší to pak zadávání výsledku a hlavně je možné veškeré přijaté termíny propojit s kalendářem.

 • #novaMutace 01.07.2019

  Po měsících příprav jsme dali do kupy koncept soukromých lig a převedla si liga skupiny Generali na nový web. Aplikace je i odlazena na ladný spuštění dalších soukromých lig, tak když se naskytne možnost, je to otázka pár hodin.

 • #mesicNaZkousku 01.07.2019

  Měsíc zdarma se neosvědčil, hráči to nebrali vážně a převážně nehráli, takže i když přibyla velká spousta hráčů, kvalita ligy rapidně klesla. Proto došlo k menší změně a na řadu přišel "Měsíc na Zkoušku", tedy v překladu za 55,- Kč na první měsíc a pak pokračuj dle svého uvážení.

 • #planovac 01.07.2019

  Plánovač termínů prošel hromadou aktualizací, přibylo hafo javascriptu ubylo ajaxového překreslování a je celý hezčí, intuitivnější a rychlejší.

 • #zmenyNaDashboardu 06.03.2019

  Komentáře k termínům jsou nově srolované aby nezabíraly moc místa. Nově si lze také vypsat dva termíny v jeden den. Dále odladěny další mouchy ohledně ohledně překresování komentářů a odmítnuté komentáře se ihned objeví v koši.

 • #bezMalychSkupin 06.03.2019

  Upravení generátoru nové ligy. Nově byly dány pryč všechny čtyřčlenné skupiny a byly nahrazeny šestičlennými.

 • #velkeNovinky 06.02.2019

  Začala nová sezóna a s tím jsme i poprvé pustili Vaší Ligu v Polsku (flexiliga.pl) s počtem 160 hráčů. Druhá velká věc je, že testujeme první měsíc v sezóně zdarma pro nové hráče. Aby toho nebylo málo, tak se kompletně předělal systém bodování zápasů a skupin aby byl zajištěn téměř vždy postup prvních dvou hráčů a sestup posledních dvou hráčů. Na závěr se ještě kompletně překopalo plánování zápasů a bylo vytvořen vlastní plánovač s pravidelnými termíny. Ufffff.... :-)

 • #zmenaFontu 11.01.2019

  Po hromadě keců na font, na který si zatím všichni zvykli, proběhla změna na jiný. Konkretně na font Nunito.

 • #mesicHryZdarma 06.12.2018

  Nově jsme spustili pro hráče, kteří se nově zaregistrovali na webu, první měsíc na vyzkoušení zdarma. Tento měsíc na zkoušku lze využít pouze pro začínající sezónu, nikoliv v průběhu sezóny.

 • #drobnosti 26.11.2018

  Vzájemné zápasy na kartě uživatele nyní zobrazují i názvy týmů. To samé platí pro odehrané zápasy na dashboardu v kartě Hráči

 • #novyCenik 21.11.2018

  Nově jsme nastavili dynamické ceny během sezóny. Celá sezóna je za 555,- Kč, 3 měsíce za 500,- Kč, 2 měsíce 400,- Kč a poslední měsíc za 300,- Kč. Ceny si nově mohou správci nastavit na jednotlivá kola i jednotlivé město-sporty.

 • #novaPlatba 16.11.2018

  Nyní lze ve Vaší Lize platit i pomocí PayPal účtu.

 • #novyEmail 15.11.2018

  Nově, pokud se zúčastníte diskuse pod článkem či akcí, tak vám v souhrnném e-mailu budou chodit notifikace o aktivitě v konverzaci.

 • #frontend 13.11.2018

  Poupravil se vzhled navrhovaných termínů. Vlastní přijaté a mnou přijaté termíny jsou zeleně a v zeleném rámečku. Cizí termíny přijaté někým cizím jsou nyní oranžově s upozorněním "Termín již přijak někdo jiný, ale můžeš se přidat a domluvit dvojzápas".

Co je Vaše Liga?

VAŠE LIGA je amatérská liga pro všechny sportovní nadšence - od 15 do 70 let, začátečníky i pokročilé, muže i ženy.

Hrají se 4 zápasy měsíčně. Můžeš je odehrát kdykoli se dohodnete. O víkendu či v týdnu. Ráno či večer. Pokud nemáš moc času, můžeš odehrát klidně všechny 4 v jeden večer. Liga tě přinutí hýbat aspoň párkrát v měsíci, což dělá dobře tělu i mysli. Každý měsíc se seznámíš se 4 lidmi na stejné vlně jako jsi ty, tak už vzniklo v lize hodně přátelství a často i něco víc :)

Na webu máme speciální domlouvací funkce, které domlouvání zápasů se soupeři hodně usnadňují. Díky nim se odehraje 91% zápasů, což je mnohem více, než u jiných lig. Startovné 555 Kč se rychle vrátí na slevách na kurty ve sportcentrech po celém městě – až 50 %.

Jaká je moje role?

Celá Vaše Liga je vyvíjená skrz agenturu Webový Servis. A právě skrz ní jsem součástí vývojového týmu a koordinuji samotný vývoj Vaší Ligy.

Aplikace využívá tyto technologie:

 • Rozdělen frontend a backend
 • Frontend a samotné jádro aplikace běží na Nette Framework 2.4 (nette.org)
 • PHP 7.1
 • Sessions ukládáme do Redisu
 • Mnoho operací zpracovává RabbitMq
 • MySql - Doctrine (Kdyby/Doctrine)
 • Cilent-side Framework Nittro (nittro.org)
 • Nasazujeme Elasticsearch na žebříčky, dashboard a profily uživatelů

Dostupné na webu www.vaseliga.cz