iVenkov | Vojtěch Hlaváček | Moje Srandy

iVenkov

Tvořím sociální síť na podporu lokálního života. Nápad, který leží už několik let v šuplíku a zatím spíš slouží k testování nových technologii.


 • #technickeOkenko 13.09.2019

  Frontend pro iVenkov kompletně běží přes Webpack, ajaxové requesty beží přes knihovnu Naja. Veškeré javascripty se snažím psát v ES6.

 • #prvniFunkcniVerze 13.09.2019

  iVenkov má již první funkční verzi, lze zobrazit. Zprovozněj layout frontu, kompetní stránka dané oblasti (místa, zpravodajství, události, tržiště a půjčovny. Do toho hotová první verze stránky obce a jednotlivých míst.

 • #importy 10.07.2019

  Dodělán skript na import volných pracovním míst skrz Úřad práce, bude probíhat měsíční aktualizace pracovních pozic

 • #workInProgress 01.07.2019

  Hodně jsem na tom pracoval, ale zapomněl jsem trochu o tom sem psát. Došlo k hromadě změn. Připravil jsem layout na front aplikace a oživil provizorní landing page na výběr oblasti, ve které se člověk pohybuje. Dál už jsou hotový endpointy na data pro zobrazní základní stránky oblasti. Vyladil jsem import míst z Google map a importoval 4 oblasti z okolí Vysokého Chlumce. Mám rozpracovanách pár dalších importů a pracuju na zobrazení stránky obce a jednotlivého místa. O v všem už budu pravidelněji informovat.

 • #lastUpdate 13.11.2018

  Naposledy jsem přidal do adminu e-maling, jeho správu a systém systémový zpráv (při registraci, zapomenuté heslo,...)

Co bude iVenkov?

Informační a zároveň sociální síť geograficky a zároveň informačně ohraničená do území vždy v rozsahu Obcí z rožšířenou působností. Tedy co se týče České Republiky na 205 lokací. Každá tato lokace bude obsahovat informace pouze z daného území. Jedná se o informace především na podporu venkovského života, podpora lokálních farem, kreativních lidí, akcí, sdílené ekonomiky, apod. 

Cíle projektu?

 1. Vytvořit lokální internetovou síť pro podporu venkovského a lokálního života
 2. Vytvořit jednotnou platformu pro obce a jejich informační centra v rámci celé ČR
 3. Dostat velké hráče na našem internetovém písečku i do menších měst a vesnic (jedná se o weby, kde jejich produkty jsou závislé na lokaci - Letgo, Bazoš, gastromapy, pivovary, Běhej.com, SharryGo, Nevyhazujto, atd.)
 4. Vytvořit lokalní zpravodajské sítě se zprávami z celé lokace (zprávy, sport,...) spravované místními zpravodaji tak i lidmi
 5. Vytváření vlastních soukromých i veřejných skupin - sportovní kluby a komunikace s fanoušky, školy a komunikace s rodiči,....

Technologie:

 • Api na generování obsahu vytvářím na Nette 2.4, PHP 7.2
 • Data ukládána v MySql
 • Front běží na Nette 3.0, veškerý frontend přes Webpack, JavaScripty v ES6

Bude dostupné na webu ivenkov.cz